Prof. Dr. Emre Tüzel | Balıkesir Üroloji Uzmanı

Hakkında

Prof. Dr. Emre Tüzel 28 Eylül 1969'da Soma'da doğmuştur. İlköğrenimini İzmir Karşıyaka Mustafa Reşit Paşa ilkokulunda, orta ve lise öğrenimini Bornova Anadolu Lisesinde tamamladı (1987). Daha sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden 1994 yılında mezun olarak Tıp Doktoru ünvanı aldı.

1994 yılında Deliilyas Sağlık Ocağı'nda (Şarkışla-Sivas) Pratisyen Hekim olarak görev yaptı. 1994-1999 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı'nda Araştırma Görevlisi olarak çalıştı ve Üroloji Uzmanı ünvanı aldı. 2001 yılına kadar Dokuz Eylül Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı'nda Uzman Doktor ve Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Mart 2001'de John's Hopkins Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı'nda Dr.Patrich Walsh'un yanında prostat kanseri ve açık radikal prostatektomi konularıyla ilgili olarak Gözlemci Uzman Doktor olarak çalıştı. 2001-2004 yılları arasında Özel Ege Sağlık Hastanesi (İzmir), 2004-2005 yılları arasında ise Friedrich-Alexander Üniversitesi (Erlangen-Almanya) Üroloji Anabilim Dalı'nda Misafir Uzman Doktor olarak görev yaptı.

Eylül 2005 tarihinde Yardımcı Doçent Doktor ünvanını alarak Afyon Kocatepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı'nda (Afyonkarahisar) göreve başladı. Aralık 2017 tarihinde Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı'nda yapılan sınavla Tıpta Üroloji alanında Doçentlik ünvanı aldı. Ağustos 2010-Eylül 2017 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde görev yapmıştır. Ekim 2017 tarihinde Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı'na atanmıştır. Şubat 2018 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Bölümünde ürolojik robotik cerrahiyle ilgili olarak Misafir Öğretim Üyesi sıfatıyla çalışmıştır. Ayrıca 2020 yılında Uludağ Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı'nda laparoskopik üroloji fellowu olarak çalışmış olan Prof.Dr.Emre Tüzel, halen Balıkesir Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.